П’ЯТЬ СТРАХІВ, які блокують розвиток менеджера, команди та бізнесу

 • Страх бути «неідеальним» менеджером
  Типова поведінка: Я завжди все роблю за всіх співробітників. Я не кажу про те, що мені потрібна допомога, і про те, що команду час розширити або ввести допоміжні системи/купити програми. Я в ролі лицаря/героя, який ніколи не дізнається, що «в нього є проблема».
 • Страх делегування
  Типова поведінка: «Краще мене ніхто не зробить» — то для чого мені витрачати час на навчання інших і потім ще й виправляти помилки? Я сам швидко все зроблю і одразу без помилок.
 • Страх непотрібності
  Типова поведінка: Я настільки боюсь стати непотрібним компанії, що постійно залишаюсь (читайте: рятуюсь) у мікроменеджменті. І, як наслідок, ніхто не може обійтись без мене — я всім потрібен і тільки я беру на себе відповідальність у прийнятті рішень.
 • Страх надмірної м’якості / жорсткості в управлінні
  Типова поведінка: Я не знаю, як поводити себе з тими чи іншими співробітниками, адже вони можуть подумати, що я тиран або навпаки — «що мені можна вилізти на голову».
  Я хочу виглядати стабільним менеджером, а отже, я маю поводити себе однаково зі всіма співробітниками у постановці задач та контролі.
 • Страх несприйняття в ролі менеджера
  Типова поведінка: Я постійно відчуваю, що співробітники можуть навмисне не виконувати задачі або ставитися до своєї роботи несерйозно. Тому я витрачаю час на те, щоб все ж запевнити команду у своїй впливовості.