В Україні затвердили нові вимоги до якості молочної продукції

В Україні затвердили нові вимоги до якості молочної продукції

12 липня в Україні набрав чинності наказ Міністерства агарної політики і продовольства, згідно з яким затверджуються нові вимоги до безпеки і якості молока і молочних продуктів. Про це повідомляє прес-служба «Європейської Бізнес Асоціації».

Нагадаємо, у Мінагрополітики назвали вимоги до якості молока після 2020 року.

Даний документ повинен уніфікувати вказані українські та європейські вимоги, врегулювати значення основних мікробіологічних показників, адаптувати технологічні вимоги до сучасних реалій і скасувати застарілі норми в цій сфері.

Згідно з повідомленням, нові вимоги стосуватимуться всіх операторів ринку молока і молочних продуктів незалежно від форми власності, крім первинного виробництва молока і молозива, призначених для власного споживання, і приготування, обробки і зберігання в домашніх умовах молочних продуктів для власного споживання.

Нові вимоги будуть стимулювати підвищення обсягу виробництва молока вищого сорту. До того ж, оновлення вимог в даній сфері дозволить привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС з ветеринарно-санітарним правил виробництва і обороту молока, визначення показників безпеки; зобов'яже переробників стежити за показниками якості та безпеки, ввести принципи ризик-орієнтованих підходів при формуванні періодичності відбору зразків, покладаючи цю відповідальність на учасника ринку, залишаючи за компетентним органом інструмент контролю сумлінності оператора ринку», — прокоментував прийняття документа менеджер комітетів ЄБА Євген Кузьменко.

В асоціації відзначають, що прийняття даного наказу не відразу підвищить рівень якості та безпеки продукції. Адже для цього необхідні комплексні зміни, а саме, законодавчі вимоги до якості повинні бути підтримані системою контролю.

У повідомленні підкреслили, що перехідний період для адаптації до нових правил для компаній, орієнтованих на внутрішній ринок встановлений до 2022 р. Це дозволить Україні перебудувати виробництво молочних підприємств і країні вдасться попередити ризик дефіциту молочної сировини всередині країни.